מורה למדעים חקלאות וסביבה
  www.michaelstriem.022.co.il
ד"ר מיכאל שטרים Dr. Michael Striem
יום ג', טז’ בתשרי תשע”ט
    דף הבית  |  אודות  |  מורה  |  מרצה  |  מטפח  |  קורות חיים  |  אנגלית  |  יצירת קשר  |  אישי תחביבים ועוד  
דר' מיכאל שטרים החל את דרכו המקצועית כתלמיד בתיכון חקלאי הכפר הירוק

את דרכו המקצועית החל מיכאל בבית הספר התיכון החקלאי "הכפר הירוק" בשנת 1968. בשנת 1972 היה ממקימי קיבוץ אפיק ברמת הגולן. בשנת 1983 החל לעסוק במחקר חקלאי במשרד החקלאות. אחרי שסיים את התואר השלישי יצא בשנת 1994 לפוסט-דוקטורט באוניברסיטת CORNELL, ניו-יורק, בנושא הנדסה גנטית של גפנים. משנת 2001 עבד בחברת SUN-WORLD בקליפורניה כמטפח גפן.
קרא עוד...
מיכאל שטרים Michael Striem

דר' מיכאל שטרים הוא כיום מורה מוסמך בכיר להוראת מדעים, ביולוגיה, חקלאות וסביבה. דר' שטרים גם מרצה במכללת הגליל על נושאי גידול גפן, טיפוח והשבחה של גפנים. מטפח גפן מאכל ויין, יועץ בטיפוח והשבחה של גפן. ויועץ בשימוש בסמנים גנטיים מולקולריים.
קרא עוד...
תעסוקה וניסיון מקצועי

תקציר קורות חיים עם קישור לקובץ PDF
קרא עוד...
מורה מוסמך בכיר להוראת ביולוגיה, בוטניקה, מדעים, חקלאות וסביבה

דר' מיכאל שטרים רכש את תעודת ההוראה במסלול להסבת אקדמאים להוראת מדעים במכללת סמינר הקיבוצים. הלימודים וההכשרה תרמו באופן משמעותי ליכולת ההוראה בפועל בהרחבת עולם המושגים האקדמיים ופתיחת צוהר לעולם היחסים של מורה-תלמיד. חשיבות הנרטיב הייתה נקודת מפנה עבור אקדמאי, חוקר, שהורגל בהסתכלות הממוצעת עם סטיית-תקן והבדלים בעלי מובהקות סטטיסטית.
קרא עוד...
מחברת כתבות
הרצאות בקורס כרם וייננות בפקולטה לחקלאות

קורס כרם וייננות לתואר מסטר במדור ללימודי חוץ של האוניברסיטה העברית בירושליים, בפקולטה לחקלאות ברחובות
קרא עוד...
מרצה בנושאי גידול גפן (מאכל ויין) ובנושא גנטיקה והשבחה של ענבי מאכל ויין

לדוקטור מיכאל שטרים ניסיון עשיר בתחום החקלאות, בכרמים ומטעים, בהדרכה, מחקר וטיפוח של עצי פרי וגפן.מיכאל שטרים משלב ניסיון מעשי עם ידע אקדמי בתחומי החקלאות, טיפוח והשבחה, ייננות וטעימת יין.
קרא עוד...
Strieminetica Grapevine Technologies Ltd

Strieminetica Grapevine Technologies Ltd. is a new startup which offers to its customers to license one or more of the new varieties, some of which are protected by breeders’ rights and patents, which were recently imported and acclimated in Israel
קרא עוד...
שטרימינטיקה טכנולוגיות גפן בע"מ

שטרימינטיקה טכנולוגיות גפן בע"מ היא חברת הזנק (סטארטאפ Startup) אשר הוקמה על ידי דר' מיכאל שטרים ורעייתו דליה. החברה תעסוק ביבוא וטיפוח של ענבי יין בישראל. החברה מציעה ללקוחותיה לרכוש זיכיון לגדל זנים חדשים המוגנים על ידי זכויות יוצרים, וליצר מהם יין. הזנים מצטיינים באיכות היין ובהיותם עמידים למחלות כמו קמחון וכשותית.
קרא עוד...
®Autumncrisp אוטום קריספ נמצא בחנויות בישראל

בסוף ספטמבר 2016 התרגשתי מאוד למצוא לראשונה בחנות שוק המושבה של פרדס חנה את הענבים מן הזן אוטום קריספ שיצרתי וטיפחתי בקליפורניה לפני 10 שנים.
קרא עוד...
מאמרים וכתבות של דר' מיכאל שטרים בנושאי טיפוח והשבחה של עצי פרי וגפן

דר' מיכאל שטרים פרסם מעל 22 מאמרים מדעיים ומעל 10 מאמרים בעתונות פופלרית בנושאי טיפוח והשבחה של עצי פרי וגפן, גנטיקה מולקולרית וסמנים גנטיים מולקולריים.
קרא עוד...
רשימת זנים של עצי פרי וגפן שבטיפוחם השתתף דר' מיכאל שטרים

דר' מיכאל שטרים היה שותף בטיפוח 18 זנים חדשים של מישמיש, שקד, ענבי-מאכל וענבי-יין.דר' מיכאל שטרים גם היה שותף בפירסום 22 מאמרים מדעיים בתחום הטיפוח, הגנטיקה המולקולרית, סמנים גנטיים מולקולריים והנדסה גנטית.
קרא עוד...
ארגמן - פרי טיפוח ישראלי

ארגמן הוא זן ענבים ליצירת יין אדום עז. הארגמן פותח במחלקה להשבחת עצי פרי וגפן של מינהל המחקר החקלאי, מכון וולקני, במשרד החקלאות.
קרא עוד...
יבוא זנים לישראל של ענביי יין עמידים למחלות: טרמינט ונוארה.

אחת מן הדרכים לשפר את היצור של ענבים (למאכל או ליין) במדינה היא ליבא זנים ממקומות אחרים בעולם, ולבדוק את התאמתם לתנאי בגידול בישראל. לשם כך הובאו ארצה על ידי דר' שטרים בשנת 1999 שני זנים חדשים של ענביי יין מניו-יורק ארה"ב: טרמינט ונוארה Traminette & Noiret
קרא עוד...
מטפח עצי-פרי וגפן

דוקטור מיכאל שטרים עסק בטיפוח ויצירה של זנים חדשים של עצי-פרי (שקד, מישמש, אפרסק) וגפן (ענבי מאכל וענבי יין).דוקטור מיכאל שטרים עסק ביצירת סמנים גנטיים מולקולריים והנדסה גנטית של גפנים, ובשימוש של סמנים מולקולריים ליעול תהליך ההשבחה של גפנים.
קרא עוד...
תמונות מבית ספר ניצנים בראשון לציון 2015

קרא עוד...
תמונות מבית ספר אתרים בראשון לציון 2013

קרא עוד...
התחביבים שלי

מאז גיל 10 בערך גיליתי את האהבה לעבודות- יד, מלאכה. בבית הספר זה היה השיעור האהוב עלי ביותר. מאז ועד היום עשיתי אין ספור של עבודות יד כמעט בכל חומר אפשרי. במיוחד אני נהנה לעבוד בעץ.
קרא עוד...
תחביב עיקרי - ציור

התחלתי לצייר מגיל צעיר מאוד. אחד הדברים הראשונים שציירתי היו איורים לסיפור על עיר הנמלים שכתבתי. הייתי גם רושם במחברות ספרות ולשון, ולאו דוקא את מה שאומרת המורה אלא דמויות מהראש. פעם אפילו ציירתי את המורה בדמות תרנגולת לבושה :)
קרא עוד...
ציורים מכל הזמנים

תוספת לקטלוג ציורים
קרא עוד...
בקבוקים מאירים - מנורות לילה חמודות

מצאתי אפשרות נחמדה ליצור גופי תאורה פשוטים ויפים מבקבוקי משקה ריקים
קרא עוד...
לקט של התרשמויות רשומות (כציורים המצוירים)

בצעירותי נטלתי עט או עיפרון ורשמתי, קווים וגם מילים.
קרא עוד...
שפצור כורסת נדנדה עם ריפוד מכסא מנהלים

אחד העקרונות לקיימות הוא שימוש חוזר. אז מה יש לנו כאן? מיחזור או שימוש חוזר?
קרא עוד...
שיפוץ כורסא של OPA & OMA עבור אופיר ואורלי

כשהייתי בערך בן 10 עברנו לדירה חדשה ברחוב הרצוג בגבעתיים. ההורים אז קנו ריהוט (יד שנייה), בין היתר גם עבור הסלון. סט מדהים של 6 כורסאות (למעשה כסאות עם ריפוד וידיות) סביב שולחן עגול שמתרומם ונפתח!
קרא עוד...
עבודה בעץ - דימיון, יצירה ומוצר מוגמר

התחושות של עיבוד עץ מעניקות לי הנאה רבה. לא רק המישוש וראייה, אלא גם הריח של שבבי העץ הנישאים באויר מעוררים בי הרבה כיף.
קרא עוד...
מתלה לכוסות יין העשוי מגזעי גפנים

תמיד מאד התפעלתי מן המגוון המיוחד של צורות גזעים, בעיקר גזעי עצי זית וגפנים. יש בהם משהו מיוחד, אישי, כל אחד שונה, מבטא במלוא העוצמה את הגיל, הזמן שעמד ונשא נוף ופירות.
קרא עוד...
כיסוי למרפסת

בדירתינו החדשה והמרווחת יש מרפסת גדולה. חלק פינתי מן המרפסת כיסיתי עם פוליגל שקוף על קורות עץ כדי להגן על הדברים שהעמדנו שם מפני הגשם.
קרא עוד...
הוספת דלפק למטבח

כאשר תכננו את המטבח ברגבה כבר ידענו שאת הדלפק אני אבנה בעצמי.
קרא עוד...
בניית מזווה ומקום חנייה לשואב האבק

בין המטבח לדלת הכניסה מצוי כוך. בראש הכוך הזה הותקן המזגן.מה לעשות עם המקום הצר הזה בדיוק במקום בו עוברים כל הזמן?
קרא עוד...
התאמת מיטה זוגית אמריקאית לחדר ישראלי

עוד מאז שגרנו בביקרספילד קליפורניה (Bakersfield, California) הייתה לנו בעייה עם המיטה. למעשה הבעייה התחילה אפילו עוד קודם....
קרא עוד...
כיסוי פרגולות בסנטף

המעבר שלנו (עם משפחת אופיר) מרחובות לפרדס-חנה הצריך פרויקטים רבים ומגוונים, שבשמחה רבה יכולתי לקחת על עצמי לעשותם. למשל הוספת כיסוי במבוק וסנטף לפרגולות של דירת-הגן של אופיר ומשפחתו.
קרא עוד...
עוד כל מיני פרויקטים קטנים בעבודת יד

כמובן שאי אפשר לתעד כל דיבל או מדף, אך יש מדי פעם כל מיני תמונות של דברים שעשיתי באהבה.
קרא עוד...
הנחת מערכת השקייה לטפטפות העצים

הקבלן לא מספק טפטפות לצמחים שיגדלו מסביב לדשא בהנחה שהם יקבלו מספיק מים מן המתזים.אז התקנתי את מערכת הטפטפות בעצמי
קרא עוד...
משפחה "ירוקה": קיימות, מיחזור ושימוש חוזר

אצלנו בבית כמעט לא זורקים משהו, אנחנו מוצאים שימוש חוזר לאריזות ריקות, ניירות עטיפה, שקיות וכדומה. אם כבר זורקים משהו - אז "מפרידים אשפה במקור" - כלומר זה הולך למיחזור. דוגמא אישית לקיימות.
קרא עוד...