מורה למדעים חקלאות וסביבה
  www.michaelstriem.022.co.il
ד"ר מיכאל שטרים Dr. Michael Striem
יום ד', יז’ בתשרי תשע”ט
    דף הבית  |  אודות  |  מורה  |  מרצה  |  מטפח  |  קורות חיים  |  אנגלית  |  יצירת קשר  |  אישי תחביבים ועוד  
Strieminetica Grapevine Technologies Ltd. is a new startup which offers to its customers to license one or more of the new varieties, some of which are protected by breeders’ rights and patents, which were recently imported and acclimated in Israel
קרא עוד...
שטרימינטיקה טכנולוגיות גפן בע"מ היא חברת הזנק (סטארטאפ Startup) אשר הוקמה על ידי דר' מיכאל שטרים ורעייתו דליה. החברה תעסוק ביבוא וטיפוח של ענבי יין בישראל. החברה מציעה ללקוחותיה לרכוש זיכיון לגדל זנים חדשים המוגנים על ידי זכויות יוצרים, וליצר מהם יין. הזנים מצטיינים באיכות היין ובהיותם עמידים למחלות כמו קמחון וכשותית.
קרא עוד...
דר' מיכאל שטרים הוא כיום מורה מוסמך בכיר להוראת מדעים, ביולוגיה, חקלאות וסביבה. דר' שטרים גם מרצה במכללת הגליל על נושאי גידול גפן, טיפוח והשבחה של גפנים. מטפח גפן מאכל ויין, יועץ בטיפוח והשבחה של גפן. ויועץ בשימוש בסמנים גנטיים מולקולריים.
קרא עוד...
בסוף ספטמבר 2016 התרגשתי מאוד למצוא לראשונה בחנות שוק המושבה של פרדס חנה את הענבים מן הזן אוטום קריספ שיצרתי וטיפחתי בקליפורניה לפני 10 שנים.
קרא עוד...
דר' מיכאל שטרים פרסם מעל 22 מאמרים מדעיים ומעל 10 מאמרים בעתונות פופלרית בנושאי טיפוח והשבחה של עצי פרי וגפן, גנטיקה מולקולרית וסמנים גנטיים מולקולריים.
קרא עוד...
דר' מיכאל שטרים היה שותף בטיפוח 18 זנים חדשים של מישמיש, שקד, ענבי-מאכל וענבי-יין.דר' מיכאל שטרים גם היה שותף בפירסום 22 מאמרים מדעיים בתחום הטיפוח, הגנטיקה המולקולרית, סמנים גנטיים מולקולריים והנדסה גנטית.
קרא עוד...
ארגמן הוא זן ענבים ליצירת יין אדום עז. הארגמן פותח במחלקה להשבחת עצי פרי וגפן של מינהל המחקר החקלאי, מכון וולקני, במשרד החקלאות.
קרא עוד...
אחת מן הדרכים לשפר את היצור של ענבים (למאכל או ליין) במדינה היא ליבא זנים ממקומות אחרים בעולם, ולבדוק את התאמתם לתנאי בגידול בישראל. לשם כך הובאו ארצה על ידי דר' שטרים בשנת 1999 שני זנים חדשים של ענביי יין מניו-יורק ארה"ב: טרמינט ונוארה Traminette & Noiret
קרא עוד...
תכונת העדר הזרעים בגפן מהווה אתגר לחוקרי הגנטיקה והגפן. רבות ההשערות לגי הבקרה הגנטית של תכונה זו. התבטאות התכונה תלויה בגורמים סביבתיים (טמפרטורה וג'יברלין למשל).
קרא עוד...
אודות
מורה
מרצה
מטפח
קורות חיים
קישורים
גלריה
אישי תחביבים ועוד